| IonutzZz07 a întrebat:

Salut! Mai sunt cateva zile pana la bac si stau prost cu învățatul. O singura chestie imi pierde o zi întreaga. Am vreo șansă sa invat la 3 materii in timpul ramas? Fara hate, am invatat pe parcursul anului dar am uitat tot

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"stau prost cu învățatul...Am vreo șansă sa invat la 3 materii in timpul ramas?"

dacă te "duce", ai - dacă nu... te descurci tu cumva

| IonutzZz07 explică (pentru sierra1):

Nu ma refer ca invat greu. Fac referinta ca nu am invatat tot.

| Hyperion7 a răspuns (pentru IonutzZz07):

Man,in viața nu suntem pregătiți pentru nimic, nici să luăm examene importante, sa fim părinți etc.
Știu prin ce treci și eu tot a 12-a sunt și mă aflu oarecum in aceași situație.
Cert e că se întâmplă din cauza presiunii.
Uita te la lecții online, mai repeta unde ești 100% nesigur și cam asta e.
La bac,fiind presiune, o sa scrii tu ceva.
Sunt sigur că la simulări ai făcut o treabă acceptabilă. Deci, ai încredere în tine.
Teoretic, daca te ai apuca, ai avea timp, doar fa-o!
Mult succes bro!

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru romana gasesti mura in gura pe net.Cauta pe YouTube, ai cantece cu operele.Ti-ai facut fise tip rezumat?

Pentru alte materii gasesti tot pe YouTube, persoane care rezolva exercitii si explica.Succes.