| georgica112 a întrebat:

Mai tine minte careva numele a catorva seriale difuzate pe TVR1/TVR2 la inceputul anilor 2000.

Intr-unul era vorba despre doi frati sau prieteni foarte buni care se intorceau de fiecare data in cate o viata anterioara pentru a se lupta cu "raul"-un barbat care era vrajitor din ce tin minte! Era difuzat seara tarziu oricum!

Al doilea ar fi un serial cu adolescente vrajitoare ce studiau magia la un castel(gen Harry Potter) dar aveau numai profesoare! Si intrau mai mereu in belele din ce imi aduc aminte! (TVR2 pe la 18:00 parca il dadeau)

Mai era un serial difuzat dupa-amiaza(in jur de 15:00) pe TVR1, actiunea se petrecea undeva in Evul Mediu, vrajitori, vrajitoarea, bine si rau, bineinteles! Tot se luptau intre ei, dar era super!

Si prin anul 2004 parca, a aparut un serial pe TVR1, cu o fata care avea cateva animalute ce luau viata! ii murise mama parca si locuia numai cu tatal!

Va rog daca va amintiti, cei mai mari 17-18 ani! Mi-au marcat copilaria serialele acestea, dar din pacate le-am uitat de-a lungul timpului!

Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| kira30 a răspuns:

Salut.Ma bucur ca nu sunt singurul care le cauta.S-ar putea sa stiu un serial...cu fata si animalutele se numeste Shoebox zoo
si cel cu 2 adolescente vrajitoare este The Worst Witch
si ti mai spun cand imi amintesc.

| kira30 a răspuns:

Serialul cu fetele vrajitoare-the worst witch
cel cu fetita cu animalele vorbitoare-shoebox zoo

| milan9 a răspuns (pentru kira30):

Daca mai esti online, da-mi te rog un semnal pe mesagerie!
Este foarte important...

| lordadic a răspuns:

Vreau sa adug si eu ca si pe mine m-au marcat aceste seriale.
Acum, la cei 20 ani ai mei am o mare nostalgie față de trecut.
Am crescut pe filmele și serialele de pe TVR, chiar dacă sunt din Republica Moldova.