| Andrei922 a întrebat:

Salut membrii TPU! Ce acte am nevoie si care sunt regulile necesare pentru a putea pleca de acasa de la 18 ani in alt oras, chiar daca nu am bacul? Vreau sa stiu asta pentru a ma putea angaja, a imi cumpara chirie si a ma inscrie si la un liceu nou, la seral, in respectivul oras.

2 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Buletin, certificat de nastere, acte care sa ateste studiile tale scolare si cam atat cred. Eventual o adeverinta medicala si fotografii tip buletin.

| Andrei922 explică (pentru Antopuff):

Multumesc de raspuns!