| NasteaV a întrebat:

Mi-am bierdut una din cele mai bune prietene. Am incercat sa ne impacam, dar nu a vrut. Ea crede ca cand am mers dupa scoala cu a doua prietena in parc am birfito dar nu am facut asta. Am sunat pe telefon si mi-a inchis, am vrut sa vb la educatia fizica si mi-a spus ca stie cum suntem noi... CUM SA-MI RECAPAT PRIETENA?!

Răspuns Câştigător
| Metalhead208 a răspuns:

Trebuie in primul rând sa aflii cumva de ce crede asta, poate i-a spus cineva, atunci trebuie sa ii demonstrezi ca nu e adevărat și sa ii arați ca acea persoana a mințit-o. Daca e pur și simplu credința ei, înseamnă ca e doar puțin paranoica, dar trebuie cumva sa ajungi sa vorbești cu ea și sa ii demonstrezi ca nu e așa. Daca nu vrea cu tine încearcă sa rogi o prietena de a ei sau oricine cu care ea ar vorbi, sa ii explice.Sau printr-un mesaj, poate un bilețel. Orice.Dar trebuie sa ii explici neaparat, sa ii vorbești frumos, și sa ii demonstrezi ca tu ții la ea și nu i-ai face așa ceva niciodată. Multa bafta, sper sa va împăcati curând!

2 răspunsuri:
| Andradacheta a răspuns:

Cand mergi la scoala incearca sa vorbesti cu ea. Spune-i ca nu ai barfit-o cu cealalta fata poate o inviti in parc si pe ea si pe prietena cealalta. Incearca sper sa reusesti. Ps: poate veti fi toate trei prietene, cu mine a mers.

| NasteaV explică (pentru Andradacheta):

Sper si eu, dar nu vrea sa vorbeasca cu noi