| Floreenofficial a întrebat:

Mi-am cumparat saptamana trecut un telefon nou, un Nokia 2730 Classic pe cartela si mi-am activat sunand la *100# (sunt in reteaua Orange) de la meniul oferte-oferte de date-prima chestie 1. Testeaza gratuit internetul pe mobil.
Acolo scrie asa :"Ai 100MB gratis, timp de 7 zile, si acces nelimitat in portalul orange.Traficul suplimentar va fi taxat cu 0.9EUR/MB si e activata optiunea aceasta.
1.Am stat ieri vreo 3 ore pe net downloadand melodii. Daca depasesc acesti 100MB voi plati avand in vedere ca sunt pe cartela? Ma voi trezi cu vreo factura acasa? De unde stii cand am depasit cei 100MB? Sau asta e viteza cu care se misca netu? Dupa cele 7 zile mai pot activa optiunea?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai daca depasesti acei 100Mb vei fi taxata dupa cum spun ei din creditul ce il mai ai pe cartela. Daca nu aveai alt credit inseamna ca nu ai depasit cei 100MB.fiind pe prepay nu te trezesti cu nici o factura acasa pentru ca practic ei nu stiu cine esti tu.Verifica-ti creditul si vezi acolo.Nu tine neaparat de viteza cu care se misca netul ci de cantitatea downloadata. Dupa cele 7 zile poti activa eventual o alta optiune care sa cuprinda si net.Bafta!