| Meyourfriend1234 a întrebat:

Mi-am facut o prietena noua pe care mama nu o cunoaste si vreau sa ies azi cu ea (si eu sunt fata) dar stiu ca mama nu m-ar lasa singura in oras cu cineva pe care nu cunoaste. Asa ca i-am spus ca ies cu grupul meu obisnuit de prieteni. Daca afla ce ii zic? Sigur ma va intreba ce am facut in oras cand ma intorc si nu prea o sa am ce sa povestesc de ceilalti prieteni. Dar stiu ca daca ii spun cu cine vreau sa ies nu ma va lasa. Sfaturi ceva? Dau funda

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-ti mai minti mama. Pe langa faptul ca este foarte urat si arata ca esti un copil rau si nerecunoscator, este si periculos. Daca astazi ti se intampla ceva rau, mama ta nu te va putea ajuta, fiindca nu stie cu cine esti si unde esti. Niciodata, pana o sa ai 80 de ani, sa nu pleci cu cineva necunoscut fara sa spui cuiva responsabil cu cine esti si unde esti. Este unul din lucrurile pe care le inveti inainte de varsta de 5 ani si le pastrezi, ca masura de siguranta, toata viata ta.

1 răspuns:
| Morfino1 a răspuns:

Spune-i sa te insoteasca sa nu te manance tiganii