| Angel_8045 a întrebat:

Mi-am inkarkat o poza pe un site, peisajul este natura si nu stiu ce status s-ar potrivi sa-i pun...va rog spuneti-mi ce status s-ar potrivi... Fundita!

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

---> Poti sa pui niste citate celebre... :d
---> O sa-ti dau eu cateva + autorul acestora!

Nu un ciocan a facut pietrele atat de perfecte, ci apa cu dulceata sa, cu dansul si sunetul sau. – Rabindranath Tagore

Copacii sunt efortul nesfarsit al Pamantului de a vorbi cu cerul. – Rabindranath Tagore

Viata este un dar pe care il meritam numai atunci cand il daruim. – Rabindranath Tagore

Credinta este pasarea care canta cand zorii nu au aparut inca. – Rabindranath Tagore

Iubirea este atunci cand sufletul incepe sa cante si florile vietii tale infloresc singure. – Rabindranath Tagore

Numai acela este liber care iubeste libertatea pentru el si e bucuros s-o extinda si asupra altora. – Rabindranath Tagore

Natura este singurul ucigas care nu poate fi judecat. – Kazimierz Matan

Natura – acest Paradis regasit din care vrem neaparat sa ne autoalungam. – Vasile Ghica

Natura picteaza pentru noi, zi dupa zi, imagini de o infinita frumusete. – John Ruskin

Natura este singura carte in care fiecare fila pastreaza cate un adevar. – Goethe

Geniul omenesc nu va putea nicicand nascoci inventii mai desavarsite ca acelea create de natura, in care nu lipseste nimic si nimic nu-i de prisos. – Leonardo Da Vinci

A descrie natura in versuri e asemanator faptului de a preamari o frumoasa eroina, sau un viteaz erou. – Cesare Pavesi

Natura geme de durere la nasterea unui erou, dar zambeste la mormantul lui. – Ugo Foscolo

----> Sper ca te-am ajutat! big grin