| LadykillerR a întrebat:

Salut, mi-am luat de la Orange acum 3 luni un Galaxy S3 si acum ma gandeam sa mi-l rootez, pentru a avea mai mult acces in telefon, sa imi pot controla frecventa procesorului sau sa hackuiesc joace... Am mai rootat anul trecut un HTC HD2, am pus android 4.0.4 peste windows 6.5 cu care a venit telefonul si a mers (am facut-o chiar de 2 ori, pentru ca prima data am instalat din greseala o varianta beta), nu am avut probleme. Dar ma intrebam daca varianta Orange nu ar face figuri sau sa stric telefonul :\ Si daca reusesc sa il rootez, pot pierde garantia? Sau in cazul in care se strica ulterior pot sa instalez iar softul original? In cazul unui rooting ar putea defecta hardware-ul, adica sa mearga mai incet procesorul sau placa video?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ti-l rootezi, incearca pe site-ul "http://www.droidul.info/cum-sa-faci/" si urmeaza instructiunile de acolo. Funda?

| charleslouboutin a răspuns:

Evident ca poate afecta. Nu merita sa faci root. Cel mult iti poti instala Androidul in loc de varianta modificata de catre Samsung si eu zic ca vei fi multumit.