| LightshotPumnalXZXZ a întrebat:

Salut.Mie in prezent mi-e greu sa invat sunt clasa a 8-a si nu stiu ce sa fac ca sa invat, orice mi se pare greu.Ce pot sa fac? Cand invat parca am bariere in creier.Si oricum, alta intrebarea este ca cred ca pentru mine personal este imposibil sa evit puscaria in viata mea si nu pot sa ma schimb, incerc in toate felurile de o viata si nu reusesc.Ce pot sa fac? Alta intrebare.Cred ca e greu sa ai o relatie, mereu am fost categorisit, urat, am fost refuzat n-am avut niciodata valoare, am probleme mentale sunt vai de capul meu. Sunt o mizerie de om. Numai chestii bolnave si rele imi trec prin minte, numai ce e rau se alege de bine, ce e bine nu exista la mine, am loc garantat in iad spune mama.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Învață cât poți. Dacă nu poți, gândește-te la ceva de lucru...dar să știi că școala e un mare plus când vine vorba de un loc de muncă mai bun. E alegerea ta.winking

2. Orice om poate să se schimbe...dar nu prin forțele proprii. Domnul Isus a murit și pentru tine, ca să îți șteargă trecutul, oricât de jalnic ar fi, și ca să poți trăi ca un om nou, o altă viață. happy

3. Lucrurile bune vin când te aștepți mai puțin. Sigur că ești valoros și sunt mari șanse ca o fată să se îndrăgostească într-o zi de tine, dar încearcă să evoluezi, să investești în sufletul tău. Crește ca un om frumos și într-o zi cineva va vedea acest om frumos din tine. big grin

4. Iad dacă nu iei în serios Sacrificiul pe care l-a făcut Hristos și pentru tine.
El a murit pentru noi, ca să fie o Jertfă de ispășire pentru păcat. Cine crede în El are Viața veșnică, așa spune Biblia.

Ai grijă de tine, copil frumos!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Văd că mama ta se pricepe la iad.
ce e bine nu exista la mine.
De ce oare numai la tine e așa, Iad, pușcărie și alte chestii din astea?

| LightshotPumnalXZXZ explică (pentru sadrian46):

Va eog frumos nu comentati de mama, este o persoana credincioasa, foarte de treaba si nu intram in alte detalii.