| marizz a întrebat:

Salut, nu e tocmai o intrebare obisnuita, dar cum va simtiti? Stiu ca sunteti aici pentru a raspunde la ceea ce nu intelege fiecare, dar eu va intreb, cum e starea voastra de spirit? Buna? Rea? Poate si dezvoltati, ar fi dragut, stiu ca nu e chat, respect asta. Cand eram micut, acum am 18 ani am avut o perioada foarte urata si cat de mic eram eu la 14 ani aveam ganduri "intunecate", sa le zicem asa, in urma unei intrebari puse aici am dat de cineva, ce m-a ajutat si mi-a modelat cursul evolutiei, acum sunt clasa a12 a si vreau sa urmez facultatea de psihologie, din pura pasiune si dorinta de a ajuta oameni. Daca cineva de aici se afla "intr-o pasa proasta" eu sunt dispus sa-l ascult si sa purtam o discutie, mi-ar face chiar mare placere!

6 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Cum ma simt? Viata ma arunca din stanga in dreapta continuu.Ma simt nedreptatit,incatusat de catre societate, aruncat deseori intr-un colt intunecat de catre niste ipochimeni afectati de o meningita morala letala, incoltit de semeni atunci cand incerc sa fac ce-i corect si sa spun ce-i drept, certat pentru ''nesimtirea'' de a spune adevarul de catre oameni fara scrupule, caracter sau prestanta.In rest toate bune, multumesc de intrebare.Ma bucur sa aud ca macar cineva a fost cu adevarat ajutat pe aceasta platforma.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu sunt într-o pasă foarte proastă.
Am de rezolvat 100 de probleme, care de care mai importante.
Stau prea mult la PC.
Ar trebui să fac măcar 15 minute de gimnastică pe zi, și nici aia nu ajung să o fac.
Ar trebui să reduc alimentele la cam 1/3 din ce mănânc acum.
Ziua îmi zboară, se duce, abia m-am trezit și iar e seară.
Astea sunt problemele mele.
Cum mă poți ajuta?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aww. Odododo, ce dragut ^_^
Este bine ca ai primit ajutor si ca vrei sa ajuti.

Nu le am cu fotbalul, asa ca "pasele" proaste... pe mine ma distreaza. Deci personal... imi place sa caut raspunsul singur big grin

| Nemessys a răspuns:

Cred ca si dracu e mai frumos decat starea mea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i indicat sa oferi ajutor cand nu esti profesionist, pentru ca poti sa induci stari mai grave si sa faci mult mai rau, acelei pesoane.
de ce crezi tu ca nu se baga in consultanta psihologica non-profesionistii?
Pentru ca risca sa fie dati in judecata si sa faca puscarie, daca perosana care primeste sfaturi de la un non profesionist ajunge sa se sinucida sau sa faca altele.

Te sfatuiesc sa-ti termini scoala, sa faci facultatea de psihologie si cand esti deja profesionist, vii aici si ajuti.
Esti tu insuti un copil mic, inca adolescent si fara pic de experinta in domeniu, asadar, ofera da-ti cuparerea pe aici, dar limiteaza-te.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Ce frumos! Cred ca meseria de psiholog e cea mai minunata. Si mie imi place sa ajut oameni si sa-i ascult, asa cum pot eu. Tot la facultatea de psihologie vreau sa dau si eu. big grin
Cred ca toti am avut ganduri intunecate cel putin o data in viata din anumite motive.
Eu cred ca, conteaza mult persoanele cu care alegi sa-ti petreci timpul. In legatura cu starea mea, e perfecta, n-am descriere mai buna. M-am trezit la realitate si am eliminat oamenii toxici din viata mea, iar cu ocazia asta am descoperit oameni minunati care ma fac extrem de fericita!
Felicitari ca ai fost puternic si ai trecut peste acea perioada grea! Nu toti reusesc asta.