| And43iXFlorin a întrebat:

Nu mai stiu ce sa vorbesc cu o fata in care am incredere totala si pot vorbi cu ea orice!
Vreau subiecte mai delicate, nu din alea ( filme, muzica, etc )
Mersi mult!

Răspuns Apreciat de Editori
| Catwomen023 a răspuns:

Asta nu ar fi o problemă. Încearcă să te apropii de ea, să vezi ce îi place, cum își petrece ea timpul liber. Întreab-o despre lucrurile pe care o fașcinează. Nu o întreba niciodată despre prietenele ei. mai ales dacă între voi se va forma o relație mai controversată de iubire. deoarece interesul tău va părea că se îndreaptă spre aflarea unor informații despre acele fete. va părea total lipsit de bun simț și talc. totodată, nu o întreba întrebări jenante și fără răspuns. ia-o ușor, oferă-i timp și spațiu. și cel mai important, nu o spama cu mesajele dacă nu îți oferă atenția necesară. Vorbește cu ea matur, ca și când ați fii doi prieteni buni sau chiar iubiți. Nu îi pune întrebări vulgare, și nu o face să se simtă incomfortabil. Află doar cum se simte atunci când vorbește cu tine, ce lucruri îi plac. află detalii despre viața și familia ei. Arată-i că ești prietenul perfect și mai există și băieți care știu să poarte o conversație deloc gresită cu o fată. Dacă îți place de ea, încearcă să o complimentezi mereu, fetele adoră asta. Sper că te-am ajutat puțin, mult succes.
Iată câteva tipuri de întrebări / mesaje pe care i le poți pune fetei :
1. Cum te simți?
2. Ce ai mâncat astăzi?
3. Ai un stil aparte foarte fain, cum reușești?
4. Îmi ești o prietenă cu adevărat bună, ador atunci când vorbim.
5. Atunci când nu pot intra online, îmi este dor de aceste conversații.
6. Chiar îmi placi, îmi place zâmbetul tău, îmi place tot.
7. Tot ceea ce mă înebunește la tine este acea privire de la care nu îmi pot lua gândul.
8. Și, cum se numesc animalele tale de companie?
9. Îți ador familia, cât și animalul de companie.
10. Hai să vorbim despre un anume serial... mă fașcinează...

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Pai,gadeste-te la ce vrei sa stii si intreab-o.
Mai personal si delicat de atat nu se poate!
De unde stim noi ca ce-ti recomandam n-a fost deja intrebat?!