| dfx102938 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep, dar o dau direct.
E normal ca la 19 ani sa ai o relatie cu o fata de 15 ani? Adica o iubesc, ma iubeste, nu o corup in niciun mod, dar simt ca e prea mare diferenta de ani. Astept pareri, comentarii etc. (Nu veniti cu mistouri sau acte de genu)

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ei, cand o sa fiti niste batrinei simpatici, tu de 54 si ea de 50, nici nu se va mai vedea diferenta. happy De fapt, si cand vei avea 25 nu va mai fi o problema.
Dragostea nu tine de varsta. Daca o iubesti cum spui, si astepti sa se maturizeze, de ce nu ati imbatrini impreuna?

7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mie nu mi se pare o diferenta de varsta mare. Chiar o diferenta intre doi si patru ani, mi se pare sanatoasa intr-o relatie. Chiar si in cazul adolescentei. Daca tu aveai 23, 24 si ea 15, atunci mai ziceam, insa in cazul de fata, nu.

| Iwannabesmart a răspuns:

Pai, este o diferenta de varsta, dar nu extrem de mare. Daca este matura, nu stiu care ar fi problema.

| AlexBrooK00 a răspuns:

Bă fra dacă tu o iubești nu contează oricum dacă ea nu merge la poliție nu îți face nimeni nimic și dacă o crești de mică te va iubi mai mult oricum grija ca dacă va certați și merge la poliție e cam nașpa.

| YourAnonimus a răspuns:

Eu zic ca e cam ciudat, adică după ce amândoi partenerii au peste 20 ani, nu reprezintă 4 ani o mare diferența. Dar când ea/el are 13-15 iar partenerul cu 3-4 ani mai mare, mi se pare cam nașpa. Adică, pe bune. Tu sa zicem ești primul an la facultate ea intra la liceu sau maxim termina a noua. Gândește/te cum erai tu la vârsta ei și o sa vezi ce imatur și iresponsabil erai fata de acum. Și ea este așa, pentru ca nu se poate sa se fi maturizat deja. Poate o sa fiu contrazis dar diferența de mentalitate la aceasta vârsta e totuși mare, dacă te gândești bine.

| Anon1m086543 a răspuns:

Pai de ce simti ca este prea mare diferenta? De corupt nu se pune problema pentru ca ea a implinit deja 15 ani, si relatii cu diferente mari de varsta sunt multe nu este nimic rau in asta. Daca esti influentat de cei din jur cum ca este prea mica si bla bla bla atunci aia sunt ori copii ori nu gandesc destul ori nu au experienta si nu cunosc prea multa lume. Daca tu o iubesti, si ea pe tine la fel si va doriti o relatie serioasa nu inteleg de ce nu? Merita sa lupti pentru ce iubesti. Crede-ma. Iar ea daca te iubeste v-a ramane langa tine orice ar fi, restul, prietenii tovarasii vin si pleaca.

| Gabriella9980 a răspuns:

Sunt doar 4 ani diferenta, nu este atat de mult.
Sunt unele de 15-16 ani care sa isi bosorogi, god.
Daca va iubiti, treceti peste diferenta asta de varsta, plus ca nici nu e o diferenta atat de mare :*.