| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Numele Ruxandra se sărbătorește de Sf Andrei?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, numele ruxandra nu vine de la sf. Andrei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu se sarbatoreste, insa din ce am gasit pe internet, provine de la Andra, care provine de la Andrei. Insa... este doar un nume, care acum este oarecum diferit de origine (oricare ar fi aceasta). Deci nu cred ca se sarbatoreste.

Numai bine si iti doresc la multi ani si zile frumoase, indiferent de ziua in care te afli! ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja ne-ntindem. Atunci ar trebui sa se sarbatoreasca si Armando ca seamana cu Andrei.