| RedDYy a întrebat:

off e o poveste lunga. Deci sa incep...ma simt tradata de propria priatena. De cateva saptamani s-a indepartat de mine. Cu vreo 3 luni in urma eram patru bune prietene si ieseam impreuna faceam haz de celelalte fete din clasa si discutam si despre multe alte lucruri. X si Y sunt alte 2 fete mai "de gasca" ele ies cu baietii pe sintetic si dau cu piciorul in minge, parerea mea este ca fac asta doar ca sa se dea bine pe langa ei sa nu fie asa "nesuferite" ca noi, cele patru.In ultima vreme de cand li sau aprins calcaiele lui E si S dupa D au inceput sa iasa cu X si Y sa fie si ele mai sociabile, cica.(nu sunt o persona nesociabila am reusit sa imi fac vreo 10 amici intr- saptamna). Ideea e ca nu mai iesim aproape de loc am mai ramas eu si A si imi pare rau ca celelalte ne-au lasat balta pentru D s restul gastii.Am avut multe discutii cu E despre asta si nu am ajuns la niciun consens. Astazi ne gandeam sa iesim in parc si ea parea ca nu are prea mult chef dar dupa vreo 2 ore ma suna si ma intreaba daca ies cu X, Y si inca vreo 2-3 persoane in gradina botanica. Ma simt prost si nu stiu ce sa fac.crying
Puteti sa imi dati un sfat va rog!cryingcryingsad

1 răspuns:
| LotusRadioactiv a răspuns:

Ei bine, daca tu spui ca voi "faceati misto " de celelalte fete, atunci poti sa-ti inchipui ca acum roata se schimba. "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". Nu e vorba ca o sa fii batjocorita dar o sa ti se raneasca orgoliul. Trebuie sa-ti ceri scuze fata de cei pe care i-ai jignit si sa incerci sa fii o persoana mai buna happy > Acum, in legatura cu prietenele tale : ai zis ca te-au invitat si pe tine la gradina botanica. Ei bine, nu vad ce te impiedica sa nu mai petreceti timpul impreuna, adica in final o sa se plictiseasca de acel baiat si veti avea legaturi mai stranse. Orice gasca trece printr-o perioada grea, trebuie doar sa te adaptezi situatiei si sa nu fii dependenta de ea, pentru ca pana la urma orice colectiv se destrama, ira tu nu trebuie sa ai mult de suferit de pe urma asta happy. Gaseste-ti si alte modalitati de petrecere a timpului. Bafta in continuare!