| Steven1369 a întrebat:

Peste câteva zile am sa ma vad cu prietena mea pentru prima data, ar fi frumos sa cumpăr ceva, de exemplu un trandafir.
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti sa ai la tine un fir de trandafir, in momentul in care te duci la prima intalnire cu o fata. Trandafirul cel mai potrivit intr-o asemenea ocazie este cel in culoarea lavandei fiindca semnifica dragoste la prima vedere
,, Daca vrei sa-ti arati dragostea fata de o persoana pe care ai cunoscut-o recent, renunta la ideea de a-i oferi clasicul trandafir rosu si opteaza pentru cel in culoarea lavandei. Pe langa faptul ca este o alegere indrazneata, trandafirul in aceasta nuanta chiar semnifica dragoste la prima vedere. Totodata, acest trandafir simbolizeaza fascinatie si adoratie.'' Succes! Acceseaza si citeste : http://www.b365.ro/......55834.html

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Adica pana acum vorbeati online? Da ar fi frumos din partea ta. Poate nu trandafir, dar un cadou simbolic care crezi ca i-ar placea. happy