| perfusion a întrebat:

Practic fotbal de 9 ani, iar in ultimii 2 ani am niste stari cam proaste cand sunt in poarta(sunt portar). La antrenamente fac totul bine, sunt cel mai bun, chiar si decat cei ce sunt cu 2 ani mai mari ca bine.Cu o zi inaintea meciului la antrenament si la meci am o stare de lene.Adica. pur si simplu numai am chef, nu am pic de vana. Ce credeti ca ar trebui sa mananc/fac/beau inainte de meci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e vorba de a manca\face\bea ceva special inainte de fiecare meci, cred ca e vb ca te epuizezi prea mult la antrenamente, si apoi esti epuizat la meci.Incearca sa iti stabilesti un ritm de rezistenta pe care sa il mentii, nu te fotza, sa arati ca esti bun, asta oricum esti, si antrenorul stie, nu trebuie sa iti distrugi si corpul pentru asta. Sp asta pentru ca si eu sunt la un sport, dar eu sunt la handbal, dar la mine e invers eu la antrenamente sunt lenesa si in meciuri zbarnai.Nu uita mentine un ritm, si dac tot vrei sa mananci\faci\bei ceva, eu zis sa mananci fructe si legume la greu, sa faci sport si in timpul liber, si ar trebui sa bei minim 2 litri de lichide pe zi, dar nu sucuri si bauturi alcoolice.Bafta...Sportivule,viitorul Lobont(un bun portar al vremurilor noastre)Normal

2 răspunsuri:
| YoYo a răspuns:

Sall. Am 12 ani(problema esti mult mai mare). Sunt la fotbal de la 9 anibig grin.si tatal meu a jucat fotbal si se pricepe.Inainte de meci am aceiasi problema ca tine, insa am un secret. Mananca mult ciocolata de careo fi dar mult. E perfect si u +ca esti mai mare. ia si un energizant si e perffect. baftawinking

| karinutza_5166 a răspuns:

Probabil nu pui destul suflet pentru echipa ta sau te sinti dat deoparte sfatul meu e sa te gandesti ca estzi in poarta la echipa ta de suflet. CFR sau cu cine tiiiiiiiii ma intelegi?