| anonima2617181 a întrebat:

Salut, prietena mea l-a intrebat pe crush cum i se par, iar el a raspuns ca sunt ok stiind ca il plac, ce ar putea insemna??

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Ar putea sa insemne ca esti "ok" si atat. Cand ai interes cu adevarat fata de cineva nu spui doar "ok". Te vede doar ca pe o amica, eu asa inteleg.
Persoana de care esti atrasa poate sa te placa mai mult daca ar petrece timp cu tine, sa te cunoasca... asa nu prea sunt sanse sa se indragosteasca de tine.

| anonima2617181 explică (pentru eckblume):

Multumesc, m-am lămurit si eu in aceasta situatie acum laughing

| anonima2617181 explică (pentru eckblume):

Si cum as putea sa intru in vorba cu el, ca sa petrec mai mult timp? Am mai vorbit prin mesaje, dar F2F nu prea si as vrea sa stiu cum as putea, sau sa astept sa inceapa el o conversatie?

| eckblume a răspuns (pentru anonima2617181):

De obicei baiatul face primul pas, dar nu e o regula. Daca sunteti la scoala propune-i subtil sa mergeti impreuna la un concert sau eveniment (tu, bff-ul tau, el si poate un prieten de al lui). Daca sunteti in clase diferite intreaba-l ce profi are... cum sa zic, incepi un subiect de discutie si pe urmeaza altele.
Daca practica un sport... vrei si tu sa te apuci si il intrebi detalii. Nu e chiar asa complicat. Daca te place bine, daca nu, nu se termina baietii

| anonima2617181 explică (pentru eckblume):

Am vorbit deja cu el, inca de dinainte sa stie ca il plac si stiu la ce profil e, ce ii place sa faca in timpul liber si el parea foarte interesat de mine:eu sunt clasa a 8-a, el a 9-a si m-a intrebat unde vreau sa continui liceul sau daca spuneam ca nu ma simt bine ma intreba "de ce"? Dar el nu prea intiaza conversatii...

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-ar fi spus exact invers ti-ar fi convenit? Baiatul a spus politicos ca esti ok.

| anonima2617181 explică (pentru darrio2007):

Nu mi-ar fi convenit, ma gandeam si eu la posibilitatea asta, dar nu eram sigura daca e friendzone sau ce vrea sa spuna prin asta.

| RAY a răspuns:

Incerc sa va inteleg, dar, nu pot, tu vreai sa te placa pe o nevasta, visezi la nunta cu el, va visati mirese toate

| Violleta2022 a răspuns:

Ca nu-i impresionat.

| OrdanKarris a răspuns:

A spus ca esti ok, adica nu esti complet de lepadat dar nici ceva special. Esti... ok! Reprezinti minimul necesar sa creezi interes, si cam atat. Asta inseamna acel ok.

| anonima2617181 explică (pentru OrdanKarris):

Deci faza e ca eu chiar nu mai stiu ce sa cred, el ma cunostea cat de cat de dinainte, iar dupa ce a aflat ca il plac a venit la mine in clasa si mi-a aratat semnul? cand a plecat, deci sunt complet confuza

| anonima2617181 explică (pentru anonima2617181):

Ma refeream la semnul acela "vorbim", doar ca nu apare