| Patrick20061997 a întrebat:

Salut prieteni, părinții mei sunt foarte stricți in privința animalelor, mai pe scurt voi dacă v-ați pune în situația mea ce ați alege sa creșteți nimfe, papagali sau iepuri de rasă? Sunt foarte greu de ales

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca m-as pune in situatia ta, nu as intreba pe forumuri asta, ci direct pe parintii tai, fiindca ei sunt cei care aproba si decid ce animal poate intra in casa lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un papa gal și un iepurilă.

| 1997onur a răspuns:

Alegerea îți aparține tu stii ce-ți place cu adevărat.

| teop009 a răspuns:

Nimfele sunt gălăgioase, la fel pot fi și alte rase de papagali, iar pentru iepuri ai nevoie de multă dedicație și atenție (mai ales la alimentație și curățenie), și au nevoie de mișcare așa ca va trebui sa ii lasi liberi prin casa macar vreo 2-3 ore pe zi. pot fi dresați să-și facă nevoile doar într-un anume loc totuși (cauta pe YouTube, eu nu știu exact cum). decizia e a ta, iti urez succes... însă si eu am părinți stricti cand vine vorba de animale, și dupa câteva luni le-am dat mereu, ceea ce e traumatizant/stresant nu doar pentru mine ci și pentru animal, așa ca va trebui sa va ganditi mult si bine dacă merită investiția sau dacă în final o sa ajungă la altcineva oricum. :/