| Leo18052000 a întrebat:

Salut,recent am ales sa locuiesc cu mama mea si cu tatal meu vitreg,eu ma inteleg foarte bine cu tatal vitreg, dar acesta are o nepoata cu care mi-am petrecut ceva timp impreuna cu ea ca prieteni, de la un timp a inceput sa imi placa de ea si nu stiu daca este posibila relatia mea cu ea deoarece este nepoata tatalui meu vitreg si familia mea are legaturi stranse cu sora tatalui meu vitreg(mama fetei), ce ma fac?sad

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E tată vitreg, cu el nu ești rudă de sânge. Sunt diverse interpretări sociale că nu ar fi potrivit, indicat, etc, dar nu au valoare.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin alianta, sunteti rude.

| Denisa0954 a răspuns:

Practic nu sunteti rude de sânge. Deci nu se intampla nimic daca te îndrăgostești de ea laughing