| VioKT69 a întrebat:

Salut, recent mi-am facut un canal de Youtube, iar o persoana si-a pus videul meu pe canalul lui (video original facut de mine nu luat din alta parte) si am o intrebare: cum dau copyright? sau isi ia automat?

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Salut. Nu isi va lua copyright automat, trebuie sa intrii pe canalul lui de Youtube dupa care apesi click pe clipul pe care l-a furat de pe canalul tau iar langa butonul de "share" (care se afla sub butonul de subscribe) ai un buton pe care scrie "more" sau "mai multe" daca ai in romana. Apesi pe acel buton dupa care apesi "report" bifezi casuta cu "Infringes my rights" sau "Imi incalca drepturile" dupa care apesi pe "Infringes my copyrights" sau "Imi incalca drepturile de autor" dupa care apesi "submit" si vei fi redirectionat catre o pagine pe care vei avea un buton mare pe care scrie "trimite o reclamatie privind drepturile de autor", dupa care completezi tot ce zice acolo si trimiti raportul. Succes!

| VioKT69 explică (pentru MrkiddyKid1):

Iti multumesc mult

1 răspuns: