| AlexandruCristian12134 a întrebat:

Salut, recent mi-am spart telefonul, nu asta e partea gravă. Nu știu cum să le spun părinților, dacă le spun pur și simplu că l-am scăpat cel mai probabil o să am mari probleme. Momentan eu nu am nici o ocazie să fac vreun ban ca să-i schimb ecranul. Deci cum ascund acest lucru de ei pâna iau bursa și alocația?

2 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Dacă sunt niște parinti normali și sănătoși nu te-ar certa niciodată pentru așa ceva este doar un telefon și atât tu ești tu ar trebui sa contezi cu adevărat nu un telefon.

| 19flo79 a răspuns:

Da, este neplacut sa nu poti discuta cu parintii si e un lucru foarte rau sa te temi de ei... sad

Fa si tu ceva iesit din comun:
Fa curat in casa, nu stiu, orice ca parintii sa observe ceva neobisnuit (in sensul bun) si sa inteleaga ca ai o problema dar nu poti vorbi de ea insa incerci sa le transmiti altfel happy

Este bine sa fi apropiat de ai tai, sa poti discuta lucruri si sa nu te temi ca orice faci e nasol! happy