| Andrei20049 a întrebat:

Salut.
Sa va spun o poveste putin amuzantă dar și tristă în același timp.
Tatăl meu a fost plecat în Anglia și am rămas cu bunicii acasă, avem o casă cat de cat dar cat timp el a fost plecat eu m-am uitat in camera lui la televizor.M-am enervat și am spart telecomanda.El nu stia.
Azi a ajuns acasă și când a văzut telecomanda a spus(tipand) ca maine sa ma duc sa ii cumpăr alta.
Am 16 ani.
Ce sa fac?
Daca maine vine și îmi spune sa ma duc sa ii cumpăr telecomanda? Daca e sa o luam asa, cred ca daca ii dau câțiva pumni ii rup dinții,**********...ma descarc și eu cum pot, tipa la mine mereu și mereu da in mine, de fapt a dat dar daca mai da nu stiu daca mai rezist și până nu moare unul nu ma opresc.Nu rezolv nimic cu bătaia dar nu se poate sa dea in mine mereu și să țipe fără motiv...din cauza unei telecomenzi? Eu nici nu stiu unde sa gasesc telecomanda din aia pentru ca e una mai speciala.
Ce sfaturi aveti?

3 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Nici să te enervezi și să arunci cu telecomanda nu mi se pare normal, așa e când n-ai muncit pentru lucrurile respective, nu le respecți. Și dacă îi rupi dinții, ce rezolvi? Bănuiesc că nu ești pe picioarele tale, te întreține el, nu?
Vezi cum se numește telecomanda și caut-o pe internet, imposibil să nu găsești, faci comandă și o cumperi, ce altceva poți să faci? Ori găsești o telecomandă universală.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

În loc de bani de telecomandă, spune-i mamei tale să-ți dea bani de PSIHOLOG pentru că nu ai un comportament și o gândire normală.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!