| anonimz0r a întrebat:

Salut.Scriu pe acest site deoarece am o problme.
Sunt indragostit de o colega de clasa, mentionez ca sunt clasa a11a, fata vine dintr-o relatie la care a suferit foarte mult, fostul prieten o insela se desparteau se impacau... tinea foarte mult la el si din cate stiu eu inca tine.Nici ea nu stie ce vrea sa fie cu el sau alta relatie.
In fiecare zi ii spun ca o plac ca o iubesc dar ea...nimica, in unele momente imi arata si ea ca ma place dar se schimba imediat, ma inteleg foarte bine cu ea. Dar acum intrebarea mea este sa ii spun verde-n fata sa fie cu mine? O iubesc si as face orice pentru ea am refuzat multe fete pentru ea.
Un sfat va rog!

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, intelege-o ca ii este greu dupa o despartire in care a suferit...ai rabdare cu ea, ajut-o sa treaca peste suferinta, arata-i ca se poate baza pe tine, vb frumos cu ea, asteapta un timp, apoi spune-i in fata ca o iubesti si intreab-o daca iti da o sansa...bafta.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Astapta sa-i treaca dorul dupa ala, si apoi, incet-incet...
Nu profita de ea, doar ajut-o sa-i fie mai bine.
Arata-i cine esti, in afara de elevul X.

| lola a răspuns:

Nu sari asa pe ea.Las-o sa isi revina putin, sa isi limpezeasca gandurile, poti sa-i fi aproape, las-o sa stie ca simti ceva pentru da dar nu o tot bate la cap cu fiecare ocazie.Las-o pe ea sa se decida si sa iti dea de inteles ce vrea.happy

| daniDeeDee a răspuns:

Câştigă-i încrederea!

| pisoias29 a răspuns:

Rabdare in primul rand, am trecut si eu prin aceeasi problema, adica trec in continuare si imi este greu sa ma atasez de altcineva. Nu te grabi, invit-o la o plimbare, ofera-i o floare si vorbeste-i frumos happy

| emylutza a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi problema... Sfatul meu ar fi sa incerci sa ii spui cat de mult ti la ea. Poate pana la urma o sa te accepte si o sa fiti prieteni...Asta depinde de voi...

| anonimz0r explică:

Nu stiu ce sa mai fac de la un timp se intelege foarte bine cu colegul meu de banca, care stie ca imi place de ea, deja sunt pe plan secund.Cred ca mai bine numai ma gandesc la ea si gata poate o sa o uit, o sa sufar dar asta e. Dar ma mai gandesc ca poate vrea sa ma faca gelos