| dsaqwe a întrebat:

Salut se apropie majoratul meu si nu stiu ce as putea face.Eu sunt de felul meu mai timid desi pot vorbi deschis cu persoanele care le cunosc de mult. As vrea ceva ideei si pentru grupul de persoane apropiate dar nici restul colegilor sa zica ca parca sunt zgarcit si ca nu dau importanta.

2 răspunsuri:
| seby19 a răspuns:

Daca parintii iti pun la dispozitie o suma de bani pentru majorat gandeste-te ca ai optiunea sa achizitionezi ceva ce iti doreai de mult de exemplu. Poti iesi cu cei mai apropiati prieteni si e de ajuns.
De exemplu eu la majorat am renuntat la o petrecere si am preferat sa folosesc banii pentru a da de permis de conducere. Asta a fost alegerea mea, tu iti poti personaliza alegerea in functie de preferinte.

| dsaqwe explică:

Si cam ce ar trebui sa fac sa nu fie ca orice iesire obisnuita.