| boss97 a întrebat:

Salut.Se apropie ziua de nastere a prietenei mele si nu stiu ce sa ii fac cadou.Ea a zis mai de mult ca vrea ceva facut manual, nu prea ii plac chestiile cumparate...
Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Un panou frumos asemănător cu cele de la școală dar cu pozele voastre lipite pe el și cu niște bileţele drăguţe cu mesaje de dragoste pe el și o dai gata, îl pune in camera ei. De ce nu, și niște bileţele despre cele mai frumoase momente de când v-aţi cunoscut pe panou. Îl personalizezi cu flori artificiale, cu fundiţe, cu sclipici, o sa ţi se pară banal, dar îţi zic eu că o dai gata, asta le plac fetelor ceva copilăros dar și romantic în același timpwinking si mai ales că ţi-ai pus sufletul și ai muncit la el să o dai gata o să aprecieze foarte mult. Sa va tina, esti foarte norocos, de obicei fetele vor doar chestii scumpe genti, parfumuri etc daca ea vrea ceva manual chiar te iubeste.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Stiu eu ceva manual ce ai putea face rolling on the floor
Mangaie-i "scorbura", dar mangai-o bine!

| Sunshine123 a răspuns:

Dacă ai dexteritate manuală îi poți făuri chiar tu ceva, iar aici îți recomand videoclip-urile de pe Youtube în stil DIY accesories for girls, dar dacă nu dispui de această abilitate poți oricând să îi comanzi ceva hand-made de pe net, găsești și grupuri pe Facebook intitulate : CREEAZĂ și VINDE produse Hand Made. Sau dacă nu vrei să plătești transportul poți căuta în diverse magazine, de obicei în mall-uri se găsesc persoane care își vând propriile creații la standurile mobile. Ca și idee de cadou îți recomand o brățara împletită, sau un lănțisor pandantiv cu zodia ei, sau cu o piatră semiprețioasă cum e opalul, ametistul, piatra soarelui, lapis lazuli, sau un album foto cu voi doi pe care să îl personalizezi tu cu diferite stickere, poezii, versuri din melodii.