| sparklingqueen a întrebat:

Salut,simt ca o prietena tot ma manipuleaza..imi cere sume de bani gen 100 de lei sau chiar 500 si daca nu vreau sa ii dau imi zice "tu niciodata nu ma ajuti cu nimic, eu te-am ajutat cand ai avut nevoie si tu ce faci, nu esti buna de nimic"Si cand ii dai dupa zice ca a zis asa la gluma..Si in plus cand eu imi faceam un proiect foarte important pentru liceu ea ma punea sa-i fac tema si imi zicea "Dar nici o tema nu stii sa faci,nimeni nu ma ajuta"I-am zis de mii de ori ca eu sunt o singura persoana, dar nu intelege si pana acum voiam sa nu mai fiu prietena cu ea, dar nu am pe altcineva.Ce fac? La inceput cand am fost prietena cu ea nu era asa doar pe interes.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i sa se apuce de videochat

| Violleta2022 a răspuns:

Eu sunt tare curioasa de unde ai tu 500 de lei, odata ce esti eleva de liceu?

| sparklingqueen explică (pentru Violleta2022):

Salut! Intr-o perioada chiar aveam o suma de bani, deoarece primeam bani de ziua mea si din bursa.Si vara lucram part-time.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simt ca o prietena tot ma manipuleaza. Și tu o lași.
dar nu intelege si pana acum voiam sa nu mai fiu prietena cu ea, dar nu am pe altcineva.Ce fac? Ce vrei să faci? Ești obligat tu să o faci să înțeleleagă? Renunți la ea, întrerupi legătura, asta să faci, dacă ASTA vrei să faci.

| haileewatson a răspuns:

E o persoana toxica si manipulativa, rupe prietenia cu ea si gaseste-ti o prietena noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă rezum scurt: Prietenul să merite iar apoi să ceară.

| Crescent a răspuns:

Cum poti sa fii prietena cu ea? Ii spui pur si simplu ca ai ajutat-o destul si sa te lase in pace.
Iti dau un exemplu sa intelegi mai bine. Gandeste-te ca porti o pereche de papuci subtiri si iti intra un spin de trandafir in talpa. Te doare si iti curge si sange. Tu ce faci? Continui sa mergi asa sau te opresti si scoti spinul afara?

| sparklingqueen explică:

Update:Nu mai sunt prietena cu ea.