| abramovich a întrebat:

Sint cl X la liceu si trecem epoca medievala. Poate cineva sa-mi recomande niste carti. care sa reflecte spiritul de epoca medievala. nu neaparat documente istorice., un roman poate etc, Va rog cine a citit asa tip de literatura scriti va rog frumos, va voi fi foarte recunoscator.

1 răspuns:
| Allergikaa a răspuns:

Citeste ceva de Jane Austen Nu e chiar din epoca medievala dar este o scriitoare minunata. Iar Clasicul clasicilor este Wiliam Sackespiere... sper ca am fost de ajutorhappy