| Liviu_Calin_1996 a întrebat:

spuneti-mi va rog niste informatii despre ziua recunostintei (la americani) ...Cat mai rapit, va rog!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Primii imigranti europeni care faceau parte dintr-o secta reigioasa prin 1621, se aflau pe un vas cu 46 de persoane la bord si care au ajuns pe coasta nordica a statului Virginia.Acestia au invatat de la indieni sa cultive cartofi, fasole, dovleac si porumb.Ca recunostinta ca Dumnezeu i-a ajutat si le-a purtat de grija, acestia fac in fiecare an o masa in familie de la care este nelipsit curcanul.

1 răspuns:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Încearcă să cauţi în Wikipedia.