| SnowBal a întrebat:

Salut, stie cineva ce magazin ar vinde o bratara asemenea celei rosii din aceasta poza? Ca model ma refer
https://imgur.com/Ty4VePD

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Caută în magazinele cu obiecte de artizanat. Ori, la vânzătorii stradali, care vând diverse lucruri (brățări, cercei croșetați, decorațiuni) handmade. Nu știu de unde ești, dar la mine în oraș se găsesc diverse obiecte, cât și diverse modele de brățări handmade, mai ales când se desfășoară Festivalul Handmade Creative.
O altă șansă de-a găsi o astfel de brățară, e atunci când va fi Festivalul Medieval.
Ori, poți vorbi cu cineva care vinde brățări handmade. De obicei, aceștia le și confecționează. Îi arăți modelul dorit și îi întrebi dacă te pot ajuta să ai o astfel de brățară, ca în imagine. În general, ei sunt pasionați de handmade și confecționează aproape orice…