| KyuubyGGG a întrebat:

Stie cineva niste metode de a tine la distanta strigoi? Amulete? Talismane? Metode traditionale?

3 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Dai cu apa sfintita prin casa, porti un lantisor cu cruce, se face o rugaciune catre Dumnezeu sa te fereasca de rele apoi aprinzi un chibrit si il bagi intr-o cana cu apa apoi mai faci odata rugaciunea si apoi bei apa.Cam atatea stiu.Pa,pa

| LolaLollita a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea: cea mai buna metoda este sa nu crezi in eihappy

| Zenit313 a răspuns:

Crucifix,usturoi,lumanari,icoane,apa sfintita, ruganiuce, crucea celtica..etc.