| anonim_4396 a întrebat:

Stiti, eu cantam foarte bine, atingeam cu usurinta notele inalte, dar de ceva timp, chiar nu mai pot deloc. M-am gandit ca as putea avea ceva la corzile vocale, sau ceva de genul, dar m-am gandit si la chestiile spirituale. Ei bine, imi puteti spune cauzele spirituale pentru care nu mai pot canta? Dau funda si voturi!

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca intre timp vocea de copila s-a trasnformat intr-una de viitor adult, deci natura si-a spus cuvantul, n-ai ce face.

| JustMe6378962 a răspuns (pentru Mihaela1964):

M-ai demoralizat complet... am doar 13 ani! Asta inseamna ca nu o sa mai pot canta niciodata ca altcandva? dar eu cred ca e ceva psihologic, ca mi-am pierdut increderea in mine. Ca sa fiu mai explicita, intr-o zi, acum 2 luni, i-am zis baiatului de care imi place ca il plac, si el...m-a *refuzat*, intr-un fel. Si apoi a doua zi, instantaneu nu am mai putut canta. Ce sa fac ca sa imi recastig increderea in mine?