| criss29 a întrebat:

happy
Stiu ca mai este o saptamana pana incepe scoala, dar eu merg la liceu si am mari emotii. Imi puteti spune um a fost prima zi si rima voastra saptamana de liceu? big grin

Răspuns Câştigător
| raisa1993maria a răspuns:

Imediat trece timpul, nici n-o sa-ti dai seama. Prima zi e deschiderea, o sa va strige dirigintele pe nume si voi o sa va grupati intr-un loc cu totii, apoi veti merge in clasa impreuna cu domnul/doamna dirinta/e. O sa discutati cateva reguli ale liceului, foarte putin va tine in prima zi dupa aia lucrurile vor merge de la sine. Din prima zi iti aflii sala de clasa deci vei stii unde sa ajungi. In sala o sa vorbiti ca n-o sa stati muti. azi putin, maine putin si imediat o sa va imprieteniti. O sa fie foarte frumos. Anii de liceu sunt minunati, profitati de fiecare lucru, moment ca n-o sa mai vina niciodata!

| criss29 explică (pentru raisa1993maria):

Si cu ce ar trebui sa ma imbrac in prima zi? happy

6 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Eu m-am stresat la fel ca si tine inainte sa merg la liceu si nu m-a ajutat la nimic. La ce trebuie sa te astepti: o sa intalnesti tot felul de oameni si buni si rai, dar asta o sa se intample oriunde te duci. Ignora-i pe cei rai si tine-i aproape pe cei buni. Nu tine ura si cedeaza cand e cazul sa cedezi. Iti urez mult succes si o zi frumoasa! happy

| vocea a răspuns:

Pai, ca sa fiu pe scurt a fost o samptamana grea deoarece era ceva nou, a durat ceva sa ma acomodez fiind obisnuit cu altfel de opinii privind scoala, a fost un pas important si daca prima saptamana a trecut greu, observ dupa 4 ani ca parca ieri am intrat la liceu si a trecut timpul prea repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa. Ti-au mai trecut emotiile acum?

| NewTerminator a răspuns:

Daca vrei sa scapi de aceste probleme cu prima saptamana si alte prosti, cel mai simplu e sa nu te duci. Catalogul nu e facut, profii nu te cunosc, te-ai scos apari si tu dupa 2, 3 saptamani asa treptat, nu poc dintr-o data

| RaDuk a răspuns:

Prima data o sa iti fie putin mai greu pentru ca o sa ai profesori noi, colegi noi, dar cu timpul o sa te obisnuiesti, acum depinde cat de sociabil/a esti tu. Primul semestru o sa fie mai greu dupa o sa te obisnuiesti. Bafta!