| playboi112 a întrebat:

Salut,stiu ca o sa para cam ciudat, dar as vrea putin ajutor. Am niste prieteni la scoala cu care in trecut ieșeam mult pe afara si ne distram...dar dintr-o ceartă cu unul din grup, m-am certat cu toți și nu am mai vorbit cu ei.Acum de când a început scoala m-am reimpacat cu ei și suntem aproape ca inainte....Ideea este ca nu stiu cum sa ii abordez sa ii intreb daca vor sa iasa pe afara (adică să mă cheme și pe mine ).Asa as putea direct sa ii intreb dar ma simt prost. Ma gandesc ca ma refuza și după cad intr-o situație nașpa. Ma puteti ajuta cumva sa le zic ca as vrea si eu sa ies cu ei? Dau funda helppp

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KLiNK a răspuns:

Intreaba-i frumos daca poti sa iesi si tu cu ei. Nu e mare lucru. Sunt oameni ca si tine. Daca fac figuri, atunci nu sunt prieteni. Nu stiu care a fost motivul pentru care v-ati certat si nici nu ma intereseaza, dar nu avea cum sa fie atat de grav (mai ales la varsta voastra). Deci spune-le ca ai vrea sa iesi cu ei, ca tu ii consideri prieteni buni si alte baliverne.

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Poti sa initiezi tu o iesire, sa vezi daca vin sau daca se eschiveaza. Tu trebuie sa faci primul pas in situatia asta.

| DrXD a răspuns:

Am trecut prin asta.
Le poti pune intrebarea daca poti iesii cu ei. Daca te.ar refuza inseamna ca nu te.ar vrea prin preajma si ca n.ar fii prieteni buni.
Totusi incearca nu ai de unde sa stii. In viata nu risti nu castigi!
Bafta!