| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Stiu ca probabil e o intrebare ciudata, dar totusi sunt curios.
Daca un om(alb) are anumite probleme cu cei de culoare (neagra), se numeste rasist. E, daca un (negru) are ceva cu cei (albi), cum se numeste?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Tot rasist.

| LPCTSTR a răspuns:

Tot rasist.

| Eireann a răspuns:

Termenul rasist se refera la orice persoana care considera un grup de persoane superiori sau inferetiori doar pe principii rasiale. Daca spun "Asiaticii sunt mai inteligenti decat oricare alta rasa" e o remarca rasista.

| hxneymiilk a răspuns:

Este tot rasist.