| virgilian a întrebat:

Sufar de dislalie, mai degraba sa spunem sunt balbait. Am urmat niste sedinte la logopedie si m-au ajutat destul de mult, insa nu am ajuns la un stadiu normal. Faza e ca acum nu imi permit sa mai merg la logoped si as cauta ceva acasa. Ma puteti ajuta cu niste exercitii de pe Youtube sau siteuri diverse ca sa nu ma opresc? Continuarea e importanta pentru remedia tulburarea de vorbire.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te ajută dacă citești un text cu voce tare, întâi lent, apoi mărind viteza citirii...