| Androsmeq a întrebat:

Salut, sunt a 9 a si multi copii din scoala au vapeuri fara nicotina. As vrea sa imi iau si eu dar mama nu prea e cu fumatul. Si nu stiu cum sa ii zic ca e fara nicotina si sunt doar aburi.
Puteti va rog sa ma ajutati?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU sunt doar aburi, sunt chimicale care iti imbolnavesc plamanii!
In plus, de ce ai vrea sa fii exact ca milioanele de prosti?
De ce sa nu fii diferit?
sa arati ca iti pretuiesti viata, sanatatea si nu-ti pasa de ce copie unul de la celalalt?!

| bluewolf1997 a răspuns:

Mama ta are dreptate. Nu are rost să încerci să fumezi.Nu îți folosește la nimic. Chiar dacă nu are nicotina are multe alte substanțe dăunătoare pentru plămânii tăi. Ceea ce tu numești aburi sunt substanțe în stare gazoasă unele fiind toxice.În nici un caz aburii aceia nu sunt la fel cu "aburii " care ies în timpul fierberii apei.