| Avataruls a întrebat:

Sunt baiat am 13 ani si am vocea destul de subtire... Sfaturi pentru a mi se ingrosa? Dau panglica

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La 13 ani e normal, abia incepe sa se ingroase

| Violleta2022 a răspuns:

Ai inca putina rabdare! Vocea se ingroasa cand apar transformarile in corpul tau, la varsta pubertatii.
Din pacate, nimeni nu poate influenta asta, unii copii incep mai devreme, altii mai tarziu, dar pana la 15-16 ani, ti se va schimba vocea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Răbdare ca vine și momentul ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răbdare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa se ingroase...deci stiu un baiat care la inceputul varstei de 13 ani era mic cu voce subtire si acum are a implinit 14 si cam de pe la 13 ani si cateva luni s-a ingrosat mult. Timpul trece repede si o sa vezi ca ti se va ingrosa.Toate la timpul lor. Oricum, baietii se maturizeaza mai greu (pubertatea apare mai tarziu, la fete poate aparea chiar si de la 7).

| Anabela777 a răspuns:

Deabea esti la inceputul pubertatii, pana la 18-20 de ani ai timp sa se ingroase