| Georgeenescu12 a întrebat:

Sunt băiat, am 16 ani. Am o întrebare care mă macină de ceva timp. O sa chelesc? Mama mea are parul saten închis și ondulat și nu așa de bogat. Tatăl meu are părul creț și negru și nu e chel. Bunicul de pe mama avea parul saten și nu a chelit ( a murit la 52 de ani), dar avea parul mai rar. Bunicul de pe tata avea parul negru și nu a chelit până la 80 de ani. Eu am parul negru,mai rar, mai ales în fața, și ondulat. Care sunt șansele să chelesc? Mulțumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa chelesti, pentru ca nu ai in familie pe cineva care a chelit, neavand cum sa mostenesti ceva ce nu exista.

| Georgeenescu12 explică (pentru Violleta2022):

Eu m-am speriat când mi-a zis cineva că am parul rar și o să chelesc. Mulțumesc pentru răspuns.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Georgeenescu12):

Tu ai mostenit genetic familia, avand parul rar, dar nu vad pe nimeni cu chelie la tine, deci sanse inexistente sa chelesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei și ce dacă o să chelești? Bărbații pot fi frumoși și cu păr și fără.
Nu băga toate prostiile în seamă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa chelesti normal ca o sa chelesti dar nu se stie varsta.

| Georgeenescu12 explică (pentru anonim_4396):

Știu că toți o să chelească la un moment dat.dar voiam să aflu vârsta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgeenescu12):

Depinde genetica. Intreaba pe tatal tau la ce varsta a chelit si ai o anume sansa ca atunci. Al meu a chelit la 14 ani eu am 19 si n-am chelit inca. Intr-un fel aleator.

| Georgeenescu12 explică (pentru anonim_4396):

Tatăl meu are 57 de ani și nici nu a început să chelească. Tu probabil semeni cu bunicul de pe mama care nu a chelit.

| LarissaLary189 a răspuns:

Sansele sa chelesti sunt 0, daca asa e cum zici tu.