| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 18 ani si as avea nevoie de niste sfaturi. Voi incerca sa povestesc pe scurt. Sunt intr-o relatie la distanta de 1 an si 6 luni cu o fata, la vreo 600km de mine. Primul an a fost frumos insa de 6 luni incoace a intervenit monotonia intre noi, nu ma mai atrage si relatia a devenit extrem de toxica..ma cearta din toate nimicurile si simt ca stima mea de sine e la pamant din cauza asta. Recent insa am cunoscut un baiat si ne-am indragostit unul de celalalt. Chiar in perioada aia intervenise o cearta mare intre mine si ea dupa care ne-am despartit asa ca am inceput o relatie cu baiatul pe care il iubesc. 3 zile mai tarziu m-a sunat ea si m-a facut sa ma simt foarte prost si sa imi fie mila de ea, asa ca am cedat ne-am impacat. Chiar daca ne certam saptamanal si nu mai are niciun viitor relatia sunt foarte atasat de ea si nu pot sa ma rup asa pur si simplu. Ma doare sufletul pentru prietenul meu pentru ca chiar daca ma accepta si imi da timp sa inchei cu fata aia, simt ca ii este greu sa fie prins in povestea asta. Pe langa atasamentul fata de ea, mai este si frica mea de a imi asuma sexualitatea..de exemplu uneori am impresia ca e totul ireal, ca nu am cum sa fiu intr-o relatie cu un BAIAT. Ce pot sa fac? Vreau sa inchei relatia cu fata asta, sa poata fi si ea fericita si sa pot si eu sa fiu fericit alaturi de acest baiat dar imi este extrem de greu, imposibil chiar. Imi este foarte mila si de ea sa termin totul si imi este mila si de el sa stiu cat de greu ii e sa stie ca eu mai am o relatie. As avea nevoie de ajutor

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Care e problema?
Nu e sfârșitul lumii dacă puneți punct relației, nu ești obligat să continui relația dacă tu nu vrei.

| tzionut a răspuns:

Domnul meu mai ramane si perspectiva fetei si avem taboul complet.

| BlackPixel a răspuns:

Daca ii spui ca ai o relatie cu un baiat, cred ca o sa vrea ea sa plece, deci nu-ti fa griji: spune-i.