| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat am parul destul de mare si vreau sa il prind in coada si pe margini sa fie scurt, dar la mine la scoala nu prea are nimeni asa ceva, iar ceilalti incep sa te jigneasca daca ai parul prins in coada sau daca ai parul foarte mare. Spun ceva gen(tia murit frizerul, sau areti ca o oaie) ce sa fac sa nu ma badjocoreasca pentru ca am parul prins in coada? Multumesc!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer man nici mine nu-mi plac masculi cu par lung, dar asa esti, asta e, ignorai si asta e, fa glume si tu nu te supara asa tare ca ei glumesc nu spun chiar din bataie de joc fi mascul cine te jigneste nu fugi si spune-i doua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa le dai nici o replica, fii indiferent si vor inceta sa te tachineze, ei vor sa te enerveze, se vor plictisi daca vor vedea ca nu iti pasa. Daca tie asa iti place sa il porti asa il porti, nu te veibtunde doar pentru ca fac ei anumits comentarii. Sunt doar niste retarzi care nu au altceva mai bun de facut. Ei nu sunt multumiti de ei si ii judeca pe altii ca se se simta mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu trebuie să faci nimic ca să nu te mai jignească, ci trebuie să îi ignori. fă ce îți place, e viața ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place modul in care doresti sa te expui public si esti sigur de adaptarea stilului tau la noul tau look, nu vei avea niciun fel de problema.