| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Sunt băiat și am 18 ani. Să îmi las mustața sau nu? Fără arăt a copil. Mă refer să las doar ciocul și ce e deasupra, adică nu și în părți. Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Nu-ti lasa, ca vei arata ridicol, ca un copil mic cu mustata sau cioc de adult.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De la ce vârstă începe să apară barbă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tuleile (fire razlete de par) din barba si perciuni apar cand intri la pubertate, intre 14 si 16 ani.
Dar barba creste si se definitiveaza pe la 25 de ani.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi plac barbatii care au doar mustata sau doar cioc. Ori cu toata barba ori fara.

| AdioTPU a răspuns:

Dacă se potrivește cu celelalte trăsături ale fetei atunci go ahead!

| Fonk a răspuns:

E greu de zis, daca iti tai tot esti prea copil, daca tio lasi atunci nu ești prea "fidel", poate e bine să țile "decupezi" un pic cat sa arăți ca esti ingrijit