| naille a întrebat:

Salut.Sunt baiat, sunt in a 8 a, am implinit de curand 15 ani si ma confrunt cu urmatoarea problema:
Tata ma demoralizeaza rau cand imi zice ca el in tinerete a fost cu o gramada de gagici, indiferent cum aratau,le "lua pe toate la rand", in timp ce eu sunt "increzut", "fraier", "tantalau" pentru ca nu fac la fel. Pur si simplu simt ca nu pot sa fiu asa laughing).Imi place sa ies cu fete, am multe prietene si chiar ma consider sociabil, dar cand vine vorba de relatii nu dau hormonii in mine cat sa fac si sa fiu cum vrea el..ma intristeaza grav cand ma ia la intrebari gen "de ce n-ai ma gagica?" Nu am avut multe iubite, dar nici nu ma consider arogant sau ingamfat, gen pur si simplu nu as fi cu o fata random(sa nu conteze cum arata), cum imi zice el sa fac dar daca as vedea o tipa care sa arate de nota 6 macar,as fi cu ea,dar astea ori sunt luate ori sunt foste laughing)) (chiar as vrea sa cunosc fete noi,nu sunt antisocial sau chestii).

As vrea sa imi spuneti de ce sunt eu asa,de ce imi zice el asa, cum sa fac sa fiu cum imi zice el, ce parere aveti si orice fel de sfat.Multumesc anticipat, seara buna!

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai 15 ani! Ai timp de iubite. Cei de varsta tatalui tau se căsătoreau devreme, asa era pe timpul lui Ceausescu iar al tau tata are o mentalitate specifica acelei vremi. Nu te grăbi, e alegerea ta ce faci si cu cine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Le lua pe toate la rand", adica doua : mana stanga si mana dreapta. Crede-ma, la varsta ta taica-tu era rupt de la*a si acum vrea sa para si el mare gagicar. Dar adevarul ca la varsta ta taica-tu era mai virgin decat uleiul de masline. Apuci sa pui botul la toate prostiile sale? Mai ales pe vremea comunismului cand nu era asa libertate cum este acum. Se da si el mare Don-Juan,dar e gramada.

Tu invata sa tratezi cu atare balivernele lui taica-tu. Si fa cum crezi tu de cuviinta, nu cum vrea el sa fi.

| CrinaAle a răspuns:

Nu trebuie sa fi ca și tatăl tău! Stai liniștit și nu te mai întrista. Ai un suflet bun și sunt sigura ca atunci când va veni momentul potrivit pentru o relație, vei știi. Nu îl lasa pe tatăl tău sa îți impună ce sa simți și cum sa simți. Poate ar fi cazul sa ii spui ce gandesti, poate ar înceta sa te tachineze. Nu te schimba! Rămâi exact cum ești! Succes!?