| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt baiat, sunt in clasa 10-a. Mama mea este romanca, tatal este roman eu sunt roman laughing. Chestia este urmatoarea: eu sunt genul care se bronzeaza super repede si am tenul usor inchis la culoare ( nu este negru, dar nici alb alb ). Am in clasa 2 gemeni care tot ma fac tigan etc. Tot acestia imi spun ca si-ar dori sa mor odata sa se scape de mine, eu nu am nimic cu ei nici macar nu ii bag in seama. De ce oare ma fac tigan? Nu sunt negru, doar ca am pielea cu 15-20% mai neagra fata de un alb alb.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Ignoră astfel de persoane, nimeni nu are dreptul să discrimineze pe cineva, nici măcar dacă acea persoană e țigan. Până la urmă tot ființă uman este.
Nu mai băga în seamă persoanele care sunt răutăcioase.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Nimeni nu are dreptul să discrimineze pe cineva, nici măcar dacă acea persoană e țigan

ba da avem dreptul,dar nu este o gandire sanatoasa si una eronata bazata pe prejudecați, nu ramai bronzat tot anul nu? cei care te cunosc doar stiu ca e doar bronz, deci lasa ca va trece si bronzatul, in toamna, nu ai de ales, repet fiecare are dreptul sa fie rasist dar nu are dreptul sa iti impuna rasismul in mod ofensator, violenta