| Mihai972 a întrebat:

Salut, sunt clasa 8-a la o scoala din oras sunt constient ca la liceu o sa fie mai greu... dar nu prea imi place mie scoala stie cineva cum pot lua note mari? Fara sa invat daca se poate laughing
Sau o metoda de a invata rapid?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paradoxuri din astea, cu "fara sa invat, dar sa capat note mari" sunt in capusorul tuturor, dar inca nu s-au inventata acele metodde si nici miracole, asa ca, nu-ti ramane decats a tocesti pe rupte, ca sa obtii acele note mari.

Metodele care dau rezultate sunt:
-se elimina din camera unde inveti: TV, radio, orga, aparate si instrumente muzicale, PC, tableta, laptop, telefon si orice ti-ar putea distrage atentia, inclusiv frati mai mici sau parinti si bunici.
Singur in camera, doar tu si cartea, pui mana si citesti incercand sa intelegi logic ceea ce citesti si repetand, pana memorezi.
Da rezultate intotdeauna, cand nu mai ai nici un alt focus dupa care sa-ti fuga ochii sau gandul, decat cartea si caietul.