| gigagia a întrebat:

Salut, sunt clasa a VIII-a si nu vreau sa merg la banchet deoarece o sa faca toate clasele de a VIII-a in acelasi restaurant, iar eu nu ma suport cu nimeni de la celelalte 2 clase, nici macar cu cei din clasa mea nu sunt prieten. Cu toate astea parintii vor sa ma duc, iar eu nu vreau. Cum sa ii conving ca ar fi o pierdere de timp pentru mine si o pierdere de bani pentru ei?

1 răspuns:
| bogdan133 a răspuns:

Nu te pot obliga, incearca sa explici cu frumosul, desi poate o sa regreti dupa aceea ca nu te-ai dus, gandeste-te mai bine.