| Bogdanpac a întrebat:

Salut!
Sunt clasa a9a si ma aflu la o clasa de engleza intensiv. As putea depune o cerere sau sa fac ceva pentru a nu mai fi in acest grup intensiv?(doar clasa asta are intensiv). Multi din clasa nu vor asta...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti cere un transfer la un alt profil, in acelasi liceu.

| Bogdanpac explică (pentru Violleta2022):

Pai si daca nu vreau sa ma mut de la profilul asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdanpac):

Atunci continui sa faci engleza intensiv, asa cum este setat profilul de Ministerul invatamantului.
Din pacate aici nu-i dupa cum vrei tu ca nu esti la gradinita ori scoala primara, sa refuzi asa ceva.
Nu-ti convine, poti cere transfer la alt liceu si poti pleca acolo unde-ti convin materiile si esti primit, daca intrunesti conditiile de transfer.

3 răspunsuri:
| RazvaRo a răspuns:

Salut,
Ar trebui sa discuti cu parintii tai, ei fiind ce mai potriviti ca sa te "scoata" din incurcatura.