| PreduM08 a întrebat:

Salut, sunt din Bucuresti si nu reusesc sa imi fac prieteni, habar n-am cum.
Nici cunoștințe nu prea am.
Doar colegi de munca si ceva rude!
Dar nu am reusit sa imi fac prieteni, să am cu cine sschimba vb, cu cine socializa sau macar sa am cu cine sa ies pe afara!
Am 20 de ani!
Ceva sfaturi?

Răspuns Apreciat de Editori
| VanillaQ a răspuns:

Pe perioada aceasta cu pandemia ne este greu tuturor sa ne facem prieteni noi, sa socializam, deoarece am fost tinuti in izolare o perioada indelungata.
Reia legatura cu prietenii din trecut, fosti colegi de la scoala, daca ai un coleg de munca mai apropiat poti sa iesi cu el la o cafea, dar ai grija cu colegii de munca deoarece uneori e bine sa fie doar colegi, sa nu existe sapaturi pe la spate.
Sau ideea celuilalt uilizator, sa incepi o facultate chiar si daca este la distanta, poti sa ai prieteni noi si vei avea o specializare, vei fi licentiat intr-un domeniu care te atrage.
Ar mai fi variantele de pe social media sa intrii in grupuri pe Facebook in domenii care te pasioneaza si poate vei gasi persoane cu aceleasi interese si pasiuni.
Succes!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

E calar că n-ai ce face cu timpul tău așa că apucă-te de o facultate. Împuști cinci iepuri dintr-un foc