| xndadelin a întrebat:

Salut, sunt in clasa 8 a si in majoritatea timpului am pofta de cappucino..asigur ca nu este in exces, dar am voie? Daca il fac cu lapte si are 9% cafea solubila? Ma stresez luni, miercuri si vineri, am ore greute si oare este indicat sa beau de 3 ori pe sapt? MAXIM.

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Desigur că ai voie big grin Dar cafea nu este prea recomandat. Este prea devreme. Cappucino e ok. Adică nu văd nimic rău în ce ai descris. Nu mi se pare un exces. Sănătate!winking Funda? big grin

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copii nu au voie sa bea cafea, nici macar asta instant.
Stresul creste odata ce cafeau, fiindca irita sistemul nervos, asadar este indicat sa elimini cafeaua, ca sa-ti scada stresul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu de ex sunt foarte sensibila la cofeina si mi se face rau daca beau o cafea. Daca beau cappuccino la plic cu 10% cafea nu am nimic. Deci nici tu nu cred ca o sa ai nimic, incepe mai intai cu plic cu 4 sau 5% cafea si apoi mareste pana la maxim 10%

| elennax a răspuns:

Poti sa bei cat vrei dar nu recomand, produce si mai mult stres, anxietate, etc.