| Alexandrul43 a întrebat:

Sunt in clasa a 10a si imi place de o colega. Nu ii pot spune pentru ca imi e teama ca ma refuza. Nu ar fi asta baiul, daca ea ar fi in alta clasa, insa vom mai petrece inca doi ani ca si colegi.
Ea mai vorbeste si cu alti baieti, insa o simt putin timida cand vorbeste cu mine si zambeste cand ne uitam unul la altul. As vrea sa o invit in oras, insa v-am spus, mi-e teama ca ma refuza si o sa ma simt rusinat 2 ani de zile. Tin sa mentionez ca mama mea cu mama ei au fost cele mai bune prietene inca din copilarie.
Doresc sfaturi, de preferat de la fete. Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

Dacă trăiești cu teama că te va refuza atunci îți pierzi timpul.
Fă-ți curaj și du-te să vorbești cu ea.
Dacă te refuză asta e, măcar ai încercat și nu îți mai pierzi timpul aiurea. Dacă ea nu va vrea să fie cu tine poți găsi pe altcineva.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă tot se știu mamele ai putea să-i spui mamei tale ca să le invite în vizită pe la voi să poți petrece ceva timp singur cu ea big grin

| Alexandrul43 explică (pentru Adry05):

Petrec destul timp cu ea la liceu, as vrea sa vorbesc cu prietena ei sa ma ajute in legatura cu asta, dar nici asta nu stiu daca e o idee tocmai buna

| Adry05 a răspuns (pentru Alexandrul43):

Nu e o idee deloc bună, trebuie să faci tu treaba asta, nu prin intermediari

| Donsavas a răspuns:

Ii dai prea multa importanță si daca n ai incredere in tine, în mintea ta nu vor iesi lucrurile asa cum iti planuiesti. N are rost sa rămâi cu gândul la o fata.