| Denis1mario a întrebat:

Salut.
Sunt in clasa a 11 a la un liceu economic și aici trebuie sa facem practică și directorul scolii ne-a spus ca nu mai avem voie sa facem practica într-o anumita zona (zona in care stau eu)..in anii precedenți făceam in acel loc și îmi venea foarte bine..acum nu știu exact cum stă treaba si nu vreau sa "mă cert". Ideea e ca e puțină distanță față de liceu si le e greu lor sa ajungă la locul de practica, dar dacă fac ca ei o să-mi fie mie foarte nasol cu transportul. Aveți vreo idee ce as putea face? Ce argumente să-i aduc sau lege sau ceva.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"(...) e puțină distanță față de liceu"

Dacă e doar puțină distanță, de ce te plângi?

"Ce argumente să i aduc, sau lege sau ceva."

Directorului?hee hee
Dacă se va promulga vreodată o lege, care să-i protejeze pe cei comozi, te voi anunța. ))

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Îi spui sincer, cum stă situația!winking Nu ai de ce să îți fie rușine. Îi spui că e mai greu, astfel cu deplasarea/transportul. Funda? big grin